1st Place
Aristea Primary School
Learner: Kyle Samuels
2nd Place
Saffier Primary School
Learner: Kayla Windvogel
1st Place
Charles Duna Primary School
Learner: Inam Piko
2nd Place
Malabar Primary School
Learner: Linothando Zathu
1st Place
Factreton Primary School
Learner 1: Juliet Nduwayo
Learner 2: Sheldon Gladden
Learner 3: Inako Tu
Mentor: Juan Smit
2nd Place
Blue Downs Primary School
Learner 1: Camagwini Njoli
Learner 2: Campbell Dirks
Learner 3: Dylan Afrika
Mentor: Fenaye Jallars
3rd Place
Balvenie Primary School
Learner 1: Aisha Williams
Learner 2: Liam Libbie
Learner 3: Devaun Van Niekerk
Mentor: Ursula De Villiers
1st Place
Montagu Drive Primary School
Learner: Cade Arendse
Mentor: Clint Powell
2nd Place
Regina Coeli Primary School
Learner: Jayden J. Williams
Mentor: Ashleigh Daniels
3rd Place
Factreton Primary School
Learner: Moegamat N. Daniels
Mentor: Callan Joy Lewin
Most Creative
Balvenie Primary School
Learner: Keisha Geduld
Mentor: Ursula De Villiers
1st Place
Floreat Primary School
Learner 1: Andre Cerf
Learner 2: Keyon Johnson
Learner 3: Diego Vorster
Mentor: Nicole Thomas
2nd Place
Newfields Primary School
Learner 1: Zavier Petersen
Learner 2: Yusuf Hartley
Learner 3: Uthmaan Moos
Mentor: Tasneem Saunders
3rd Place
West End Primary School
Learner 1: Adhraa Richards
Learner 2: Darryl Afrika
Learner 3: Tamika Sam
Mentor: Cindy Carelse
1st Place
Bridgeville Primary School
Learner 1: Jayden Booysen
Learner 2: Zeenat Mohamed
Learner 3: Zara Jackson
Mentor: Ricardo Erickson
2nd Place:
Northpine Primary School
Learner 1: Caleb Swile
Learner 2: Khanya Cekiso
Learner 3: Tyler Basson
Mentor: Wilna Pretorius
3rd Place
AZ Berman Primary School
Learner 1: Abdul M Samuels
Learner 2: Narvana Davids
Learner 3: Jordan Alberts
Mentor: Mogammat Ackers
1st Place
St. Raphael Primary School
Learner 1: Libhongo Nogqala
Learner 2: Rosie Tshinguta
Learner 3: Sinovuyo Qongo
Mentor: Ms Serenge
2nd Place
Arcadia Primary School
Learner 1: Nishaat Toutie
Learner 2: Tara Liedeman
Learner 3: Bilqeesh Kamaldien
Mentor: Candice McGee
1st Place
Liwa Primary School
Learner 1: Tshiamo Phago
Learner 2: Unamandla Mqaleni
Learner 3: Alizwa Ntolosi
Mentor: Andrew Gumindoge
2nd Place
Beam Primary School
Learner 1: Owami Ngqwebo
Learner 2: Sumbane Inathi
Learner 3: Yolanda Valashiya
Mentor: Masibulele Ngobozi
3rd Place
Northpine Primary School
Learner 1: Payton Kotze
Learner 2: Ashlyn Solomons
Learner 3: Motheo Morwashletha
Mentor: Nicole Williams
1st Place
Triomf Primary School
Learner 1: Allesandre Macomo
Learner 2: Blaine Gabron
Learner 3: Caitlyn Dampies
Mentor: Ms. Dorothy Johnson
2nd Place
Magqabi Primary School
Learner 1: Lilitha Plaatjie
Learner 2: Amkhitha Festile
Learner 3: Anam Festile
Mentor: Ms. Misiwe Jantjies
3rd Place
Caritas Primary School
Learner 1: Ethan Green
Learner 2: Kuhle Fatman
Learner 3: N’quah Stuurman
Mentor: Mr. Brendon De Kock
1st Place
Belmore Primary School
Learner: Lithaluthu Gida
Mentor: Melanie Ross
2nd Place
Blackheath Primary School
Learner: Diego Esau
Mentor: Mercia Fourie
3rd Place
Intshayelelo Primary School
Learner: Nonhlanhla Mpetha
Mentor: Mr. Mbobo
Most Creative
Factreton Primary School
Learner: Tinevimbo Meki
Mentor: Callan Joy
1st Place
Soutpan Primary School
Learner: Rekeira Jantjies
Mentor: Ms. Badronisa Forbes
2nd Place
Morewag Primary School
Learner: Caylee van Loggenburg
Mentor: Ashwin Hammond
3rd Place
Machiu Primary School
Learner: Tazmyn Kiewiets
Mentor: Danielle Selaone
1st Place
Spineview Primary School
Learner 1: Hayden Millward
Learner 2: Cheslyn Rose
Learner 3: Lakeisha Jantjies
Mentor: Theresa Adams
2nd Place
St. Augustine’s Primary School
Learner 1: Jordan-Lee Hattingh
Learner 2: Brent Stockenstroom
Learner 3: Fahid Hassan
Mentor: Celeste Ruiters
3rd Place
Blomvlei Primary School
Learner 1: Myrsini Cyster
Learner 2: Daylene Van Jierlan
Learner 3: Alisha Barnes
Mentor: John September
1st Place
Blackheath Primary School
Learner 1: Leila Graaf
Learner 2: Caiden Adams
Learner 3: Brendon Lewis
Mentor: Gaynor Pitchard
2nd Place
Balvanie Primary School
Learner 1: Audrey Absalom
Learner 2: Beyonce Pipers
Learner 3: Liam Swartz
Mentor: Dean Van Jaarsveld
3rd Place
Floreat Primary School
Learner 1: Malachi Asia
Learner 2: Gugu Mbhele
Learner 3: Simamkele Dekeni
Mentor: Kirsti Jooste
1st Place
Intshayelelo Primary School
Learner 1: Aphelele Jwili
Learner 2: Lelethu Diamond
Learner 3: Milani Mraji
Mentor: N Mbaba
2nd Place
Lantana Primary School
Learner 1: Raheema Brown
Learner 2: Amrah Soeker
Learner 3: Tamlin-Lee Kannenmeyer
Mentor: Jamie-Lee Kiewiet